W dniu 19 stycznia 2015 r na zbiorniku w Roszkowie oraz na stawku w jarocińskim parku przeprowadzone zostało w ramach Monitoringu Zimujących Ptaków Wodnych liczenie ptaków. Zbiornik w Roszkowie obfitowała w krzyżówki których można było zaobserwować przeszło 1000, ale prawdziwym rarytasem okazało się żerujące na pobliskich polach stado łabędzie z których cztery okazały się łabędziami krzykliwymi, jest to pierwsza obserwacja tych ptaków na tym akwenie.

W dniu 8 grudnia 2014 r w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbyło się ostatnie spotkanie z uczniami tamtejszej szkoły. Było to zarazem ostatnie spotkanie w ramach projektu „Ptaki w Czterech Porach Roku”. Podczas spotkania przedstawiona została problematyka dokarmiania ptaków. Na zakończenie spotkania znaleźliśmy jeszcze chwilę aby powspominać wspólne zajęcia. Uczniom wręczono dwie tablice przedstawiające sylwetki pospolitych ptaków krajobrazu rolniczego.
W dniu 8 grudnia 2014 roku w Publicznym przedszkolu Nr 1 „STOKROTKA” w Jarocinie odbyło się spotkanie z przedszkolakami. Ze względu na liczbę dzieci, przedszkolaki zostały podzielone na dwie mniejsze grupy, ogólnie w spotkaniu uczestniczyło blisko 80 dzieci. Młodzi miłośnicy przyrody poznali tajniki pracy ornitologa, mieli okazję również zapoznać się ze sprzętem jakiego używa się do podglądania przyrody. Na sam koniec po prezentacji krótkiego filmu przyrodniczego zaplanowana była mała gimnastyka oczywiście o tematyce ornitologicznej 🙂

W dniu 6 grudnia 2014 roku w Pawilonie Ekspozycyjno – Dydaktycznym Ogrodu Botanicznego w Poznaniu odbyło się 31 Spotkanie Ornitologów Wielkopolski. Program spotkania zakładał m.in. dyskusję nad przyszłością Wielkopolskiego Atlasu Ornitologicznego. W spotkaniu uczestniczyło około 70 ornitologów. Podczas spotkania można było otrzymać 3 zeszyt Rocznika Ornitologicznego Ptaki Wielkopolski. 
W dniu 1 grudnia 2014 roku w ramach projektu „Ptaki w czterech porach roku”. Uczniowie z Gimnazjum im. Bohaterów Armii Poznań wzięli udział w prezentacji multimedialnej oraz poznali zasady mądrego i prawidłowego dokarmiania skrzydlatych przyjaciół. Były to ostatnie zajęcia w ramach cyklu spotkań realizowanych zgodnie z założeniami projektu. Poruszane były zagadnienia z zakresu doboru pokarmu oraz poprawnej konstrukcji karmników, chroniących przed deszczem i atakiem drapieżników. Uczniowie uczyli się rozpoznawać podstawowe gatunki ptaków, które mogą odwiedzać zimowe stołówki. Na koniec spotkania szkoła otrzymała tablicę edukacyjną prezentującą sylwetki ptaków krajobrazu rolniczego
